Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

Parohia Ortodoxă Română „Sfânta Treime“, Amberg, Germania

  • slideuri (1).jpg
  • slideuri (2).jpg
  • slideuri (3).jpg
  • slideuri (4).jpg
  • slideuri (5).jpg

Locația bisericii noastre

Vă așteptăm cu drag la

Biserica „Hl. Dreifaltigkeit”

situată lângă cimitirul la intersecția Regensburger
Str. cu Pfistermeisterstr., 92224, Amberg

Ne puteți găsi și pe Facebook

Datorită evoluției epidemiei de coronavirus, din păcate nu mai avem voie să ținem slujbe la Amberg (nici la Nabburg), pe o perioadă nedeterminată. Să ne rugăm ca de Sfintele Paști să putem sărbători, totuși, împreună, Învierea Domnului! Până atunci ne rămâne să ne rugăm fiecare acasă și - ce e mai important - să ne rugăm unii pentru alții, susținându-ne reciproc atât prin această legătură nevăzută dar puternică, dar și sprijinindu-ne în nevoi. Dacă știți pe cineva singur(ă), care are nevoie de ajutor - de oricare ar fi el - nu uitați de porunca iubirii aproapelui! Iar pentru orice fel de întrebări, nelămuriri, împreună-rugăciune, discuție, sfat, preotul vă stă la dispoziție la numărul de telefon cunoscut.

Cu îmbrățișare frățească, Pr. Ioan