Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

Parohia Ortodoxă Română „Sfânta Treime“, Amberg, Germania

  • slideuri (1).jpg
  • slideuri (2).jpg
  • slideuri (3).jpg
  • slideuri (4).jpg
  • slideuri (5).jpg

Locația bisericii noastre

Vă așteptăm cu drag la

Biserica „Hl. Dreifaltigkeit”

situată lângă cimitirul la intersecția Regensburger
Str. cu Pfistermeisterstr., 92224, Amberg

Ne puteți găsi și pe Facebook

 Cu binecuvântarea ÎPS Părinte Mitropolit Serafim, începând cu luna decembrie au loc slujbe și la Neumarkt. Cu bunăvoința Bisericii Evanghelice și a parohului Michael Murner, am primit ca loc de slujire bisericuța „Sf. Margareta”, cunoscută și ca „Schlosskapelle in Woffenbach”. Adresa completă este: Schlosskapelle, Bühlerstraße 1, 92318 Neumarkt in der Oberpfalz.

Pentru început programul slujbelor are în vedere săvârșirea Sfintei Liturghii o dată la două săptămâni, sâmbăta. Programul exact îl găsiți pe pagina de Facebook a bisericii, aici, precum și pe site-ul nostru, la pagina programului slujbelor, aici.

Pr. Ioan Popoiu

 

 float: right;